Ako naladiť JOJ Šport a RTVS Šport v prijímačoch AB CryptoBox

Koncom roka 2021 pribudli do ponuky rôznych poskytovateľov dva nové programy pre nadšencov športu. Konkrétne ide o program JOJ ŠportRTVS Šport (oficiálne odštartuje 20.12.2021). Ako si tieto programy naladiť v prijímačoch značky AB CryptoBox, ak je Váš poskytovateľ satelitnej televízie Skylink sa dozviete nižšie. 

Sú rôzne spôsoby ako naladiť tieto dva programy:

1. Ak máte v prijímači AB CryptoBox zapnutú funkciu Auto FastScan, tak prijímač sám zistí, že sú dostupné nové programy a pridá ich do Vášho zoznamu. V tomto prípade by ste mali mať programy vo Vašom zozname už naladené.

2. Ak máte funkciu Auto FastScan vypnutú, tak si môžete jednoducho cez funkciu FastScan aktualizovať tabuľku programov. Je to jednoduché a zaberie to len pár minút. V tomto prípade sa Váš aktuálny zoznam programov nahradí novým zoznamom programov, ktorý už bude obsahovať aj programy JOJ Šport a RTVS Šport. S funkciou Fast Scan naladíte nové programy rôzných poskytovateľov satelitnej televízie v prípade, ak dané programy zaradil do svojej ponuky. Postup nájdete v prvej polovici videa.

3. Doladíte si program ručne podľa konkrétnych parametrov. Tento spôsob je výhodný v tom, že ak máte zoznam programov prispôsobený podľa vlastných preferencií, tak Vám toto usporiadanie zostane. Nové programy sa doplnia na koniec Vášho zoznamu programov, ktoré si môžete následne presunúť na ľubovolnú pozíciu. Postup nájdete v druhej polovici videa.

Postup ladenia programov s funkciou FastScan a ručným ladením nájdete vo videu nižšie.