Ako rozšíriť úložisko v Homatics Box Q

Homatics Box Q disponuje bohatou konektorovou výbavou: Ethernet konektor, USB Type C, USB 3.0, USB 2.0, S/PDIF optický digitálny audio výstup, čítačku pre MicroSD karty...

Elegantným riešením, ako si rozšíriť ukladací priestor v tomto zariadení, je použiť MicroSD kartu v čítačke kariet, ktorá je v tomto zariadení zabudovaná. Na výber máte množstvo veľkostí a značiek MicroSD kariet. Najpoužívanejšie sú napr. značky ako SanDisk, Kingston, Samsung a vo veľkostiach od 16GB až do 128GB, 256GB a viac. Menšie veľkosti kariet ako 8GB je už problém zohnať, ale pri cenách 16GB kariet sa nie je čomu čudovať.

Rozšírenie kapacity interného úložiska je lacná záležitosť. Ceny značkových pamäťových MicroSD kariet (SanDisk, Kingston, Samsung) sa pohybujú podľa veľkosti nasledovne:

16GB - od 3,97 EUR
32GB - od 3,76 EUR
64GB - od 10,60 EUR
128GB - od 16,10 EUR
256GB - od 32,65 EUR

zdroj: www.heureka.sk

My sme vo videu, v ktorom Vám ukážeme ako naformátovať kartu a prenášať nainštalované hry prípadne aplikácie, fotky atď. použili kartu 128GB microSDXC Kingston Canvas Go! Plus A2 U3 V30 170MB/s.

TIP: Aby ste nemuseli ručne presúvať nainštalované hry, prípadne aplikácie, tak odporúčame kartu vložiť a naformátovať v Homatics Box Q ešte predtým, ako začnete hry a aplikácie inštalovať. Po naformátovaní karty ako úložisko zariadenia, sa hry a aplikácie budú ukladať už na danú pamäťovú kartu.

Vo video návode sa dozviete:
- kde sa karta formátuje ako úložisko zariadenia
- inštaláciu hry a automatické uloženie na pamäťovú kartu
- ako sa presúvajú hry nainštovalné pred naformátovaním karty z povodného úložiska na pamäťovú kartu

(v titulkoch video návodu sú popísané jednolivé kroky)